Turkcell gelirinin yüzde 1'ini sosyal sorumluluğa ayırıyor

PDFYazdıre-Posta

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, "Dezavantajlı kitlelere fayda sağlamayı ve topluma yatırım yapmayı en önemli öncelik olarak görüyoruz. Turkcell olarak gelirlerimizin yüzde 1’ini topluma katkı projeleri için ayırıyoruz. Bu, karın yüzde 10’una, yaklaşık 150-200 milyon lira arasında bir rakama karşılık geliyor." dedi.

Akça, basın mensuplarıyla bir araya gelerek sosyal sorumluluk alanında yürütülen kurumsal faaliyetlere ilişkin bilgi verdi.

Turkcell'in yürüttüğü kurumsal sosyal sorumluluk projelerini Türkiye’nin geleceğine değer katması, fırsat eşitliği yaratması ve sürdürülebilir olması kriterlerine göre belirlediklerini aktaran Akça,"Dezavantajlı kitlelere fayda sağlamayı ve topluma yatırım yapmayı en önemli öncelik olarak görüyoruz.Turkcell olarak gelirlerimizin yüzde 1’ini topluma katkı projeleri için ayırıyoruz. Bu, karın yüzde 10’una, yaklaşık 150-200 milyon lira arasında bir rakama karşılık geliyor. 30 Mart’taki Genel Kurul’da Turkcell Vakfı kurma kararını açıkladık. Önümüzdeki dönemde sosyal sorumluluk alanındaki çalışmaları bu vakıf çatısı altında yürüteceğiz." diye konuştu.

“Üç yılda 10 bin çocuğa ulaştık"

Contact Us

Halaskargazi Cad Belediye pasajı No:110 k.3 Osmanbey / Şişli.
Tel:  (+90) 212 356 00 10 
Fax: (+90) 212 212 34 80
Email: info@duyunbizleri.com
Website: www.duyunbizleri.com